Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú. Viac info

 

Informácie

Realitná kancelária vám sprostredkuje predaj nehnuteľností na ostrove Grado v Taliansku, ale aj blízkeho okolia neďaleko pobrežia z uverejnenej ponuky apartmánov, bytov, rodinných domov, pozemkov, hotelov, ale aj väčších projektov. Ak chcete ušetriť čas a námahu, pri zabezpečení bývania v Taliansku na "ostrove slnka", obrátte sa na našu spoločnosť - sme vám plne k dispozícii.

Prostredníctvom nášho etablovaného tailianskeho spolupracovníka vám zabezpečíme obhliadku nehnuteľnosti a následný kompletný a bezpečný servis až po odovzdanie nehnuteľnosti pod čo aj spadá:

 • oboznámenie kupujúceho zo všetkými právnymi požiadavkami a dokumentami o vlastníctve nehnuteľnosti
 • príprava a zostavenie dokumentácie k prevodu vlastníctva nehnuteľnosti na kupujúceho
 • pomoc a poradenstvo v oblasti bankových prevodov a iných operácii
 • pomoc pri prepise elektriny, vody a ostatných požadovaných výdajov na kupujúceho

Súčasťou sprostredkovania každej nehnuteľnosti je:

 • kontrola dokumentácie (list vlastníctva, nadobúdacia listina, rozhodnutie o umiestnení stavby, stavebné a kolaudačné povolenie a pod..)
 • rezervačná zmluva, resp. zmluva o budúcej kupnej zmluve a následná kúpno-predajná zmluva
 • návrh na zápis vlastníckeho práva a zápis do katastra nehnuteľnosti ITA
 • pomoc pri príprave dokumentov pre Daňový úrad ITA

Pridané, dodatočné služby

V prípade záujmu sprostredkujeme aj následnú správu nehnuteľnosti počas celého roka, resp. počas vašej neprítomnosti. Celoročné zastupovanie voči úradom. V prípade záujmu o rekonštrukciu zabezpečíme servis ohľadne prestavby, ak sa klient rozhodne niečo zmeniť (povolenia, stavebné úpravy a pod.), doporučíme kvalitného výrobcu nábytku na mieru, ale aj služby interiérového dizajnéra, či spoľahlivého partnera pre poistenie vašej nehnuteľnosti.

S talianskym partnerom v prípade záujmu zabezpečíme aj vyťažovanie zakúpenej nehnuteľnosti (postupná návratnosť vynaloženej investície).

Ak v našej ponuke nenájdete vyhovujúcu ponuku, informujte sa, radi vám ponúkneme aj iné nehnuteľnosti! 

Náklady na kúpu a správu zakúpenej nehnuteľností

Po kúpe talianskej nehnuteľnosti je nový nadobúdateľ povinný zaplatiť registračnú daň z prevodu nehnuteľnosti, odmenu pre notára a poplatky za zápis do katastra.

Celkové výdavky na kúpu nehnuteľnosti v Taliansku:

 • kúpna cena nehnuteľnosti
 • provízia za sprostredkovanie nehnuteľnosti našou RK (obvykle 3 % z kúpnej ceny) - ak je provízia v cene ponúkanej nehnuteľnosti, je to vždy uvedené v popise - Províziu neplatíte! 
 • registračná daň (9 % z "katastrálnej hodnoty" nehnuteľnosti)
 • náklady na notára (od 1,5 do 2,5 % z kúpnej ceny)
 • poplatky za registráciu a zápis do katastra nehnuteľností (max do 500 EUR)

Percentuálne poplatky (odmeny) sú uvedené bez DPH 22 % (talianska daň s pridanej hodnoty)!

Registračná daň

Registračná daň (9 %) sa vypočíta na základe "katastrálnej hodnoty" nehnuteľnosti (budovy). Pre každý dom a byt má kataster nehnuteľností stanovenú hodnotu, ktorej prehodnotená suma je katastrálna hodnota. Nemôžeme ustanoviť "všeobecné pravidlo", pretože každá situácia je zvláštnym prípadom.

Môže predstavovať 30% alebo 70% obchodnej hodnoty nehnuteľnosti, tj nákupnej sumy. Ide o veľmi variabilné údaje a závisí od viacerých faktorov. Vo všeobecnosti možno predpokladať, že nepresahuje 70-75% kúpnej hodnoty nehnuteľnosti.

Pre katastrálne územie sa podstatne mení situácia, ak existuje pivnica a podkrovie, ktoré predstavujú len 25% plochy a veľké terasy, považované za iba 30% plochy do 25 m2 a 10% 25 m2

Ročné výdavky

Daň z nehnuteľnosti: 0,9 % z "katastrálnej hodnoty" budovy (KHB) za rok. Platí sa vo dvoch splátkach, do 15.6. a 15.12. v každom príslušnom roku. Alebo v jednej splátke, do 15.6. príslušného roka.

Príklad výpočtu poplatkov po kúpe nehnuteľnosti: nadobúdacia hodnota 100.000 EUR
 1. "katastrálna hodnota" budovy: cca 70.000 EUR
 2. z toho registračná daň (9 %): cca 5.600 - 6.750 EUR
 3. odmena notára (1,5 -2,5 %): cca 2.000 EUR
 4. provízia za spostredkovanie (3%): cca 3.660 EUR
 5. zápis do katastra: max do cca 500 EUR
 6. ročna daň z nehnuteľnosti (0,9 %) z KHB: 630 EUR 

Mestské časti ostrova Grado

Pláže letoviska Bibione

Pozrite si našu ponuku nehnuteľností na ostrove Grado v Taliansku